Windykacja polubowna

by
Windykacja polubowna
1 vote, 4.00 avg. rating (79% score)

Jeżeli mamy zobowiązanie finansowe wobec jakiegoś wierzyciela, lecz nie realizujemy go w przewidzianym terminie, to może rozpocząć się wobec nas procedura windykacyjna.
Jedną z możliwości rozwiązania problemu jest windykacja polubowna. Polega ona na tym, że firma windykacyjna, która zgłosiła się do nas, aby wyegzekwować spłatę długu, udziela nam pożyczki na spłatę zadłużenia. W związku z tym, powstaje nowe zobowiązanie, tym razem wobec firmy windykacyjnej, na nowych warunkach i z nowym harmonogramem spłaty. Zazwyczaj dłużnik nie dostaje pieniędzy do ręki, ale firma windykacyjna za jego pośrednictwem spłaca stary dług. Zaletą tego rozwiązania jest to, że możemy odwlec w czasie konieczność uregulowania zobowiązań, przez co mamy szansę zgromadzić odpowiednie środki. Dużym minusem jest wysokie oprocentowanie kredytu udzielanego przez firmę windykacyjną. Jednak jeżeli nie mamy możliwości, aby w danym momencie spłacić zadłużenie, wówczas windykacja polubowna jest dużo bardziej korzystnym rozwiązaniem niż wizyty komornika czy postępowanie sądowe.

Frazy kluczowe: Fotoprzekaźnik przeciwsobny Sick, rozstępy biceps, kubota l3200 cena, balayage fryzjer kraków, Drepo zadaszenia tarasów, osb stopfire, elwix torba, usuwanie graffiti toruń, przeszczep łąkotki warszawa, mezoterapia vivaderm, etykiety inspekcyjne na zamówienie
Back to Top